Opinie o Adizes Institute – doświadczenia z biurem w Polsce

„Warsztaty realizowane przez Adizes Institute były dla mnie bardzo ciekawym i wartościowym doświadczeniem. Z jednej strony było to wzbogacenie mojej wiedzy nt. zarządzania, wiedzy potrzebnej do efektywnego kierowania firmą. Z drugiej strony była to możliwość poznania narzędzi, technik, które mogę z powodzeniem wykorzystać w pracy konsultanta biznesowego. Dzięki warsztatom zrozumiałem jak ważna jest kultura organizacji i jak zmiana dotychczasowego modelu funkcjonowania firmy/organizacji (mniej efektywnego) na model proponowany przez Adizes Institute wpływa pozytywnie na wyniki finansowe takiej firmy/organizacji. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że czas trwania warsztatów (3 dni) mocno ograniczył prowadzących w przekazaniu informacji nt. konkretnych rozwiązań stosowanych przez specjalistów Instytutu, nie mniej jednak uważam, że to dobry początek do dalszych rozważań i analiz. Atutem spotkania było również to, że uczestniczyli w nim przedsiębiorcy i kadra zarządzająca firm, co dawało możliwość wymiany doświadczeń zawodowych a także bezpośredniego odniesienia się do prezentowanych przez prowadzących „narzędzi”, którymi posługują się konsultanci Adizes Institute.

 Warszaty prowadzili: Marcin Dembowski oraz Zvezdan Horvat, którym dziękuję za inspirację do działań nad zmianami we własnej organizacji.”
Dyrektor Zarządzający, jednej z największych firm audytorskich w Polsce, ze 100% polskiego kapitału.

„Trafiłem na szkolenie, którego poszukiwałem. Często takie spotkania prowadzone są przez teoretyków, a nie ludzi chcących się podzielić własnym doświadczeniem. Ludzie z praktycznym podejściem do zarządzania niestety nie zawsze znajdują czas, żeby podzielić się swoją wiedzą z innymi. Dlatego też chciałbym podziękować Panu za zorganizowanie tego spotkania. Warto w taką wiedzę inwestować. Na pewno poleciłbym uczestnictwo w tego typu warsztatach.” – Właściciel firmy rodzinnej zatrudniającej blisko 200 pracowników z branży paliwowej

„Z dużą przyjemnością wziąłem udział w Państwa warsztatach. Po przeczytaniu książki profesora Adizesa, na warsztatach dokładnie przeanalizowaliśmy cykl życia organizacji. Dla mnie osobiście cennym było omówienie zagadnienia związanego z budową misji firmy i struktury organizacji. Ciekawym dla mnie odkryciem było zagadnienie związane z budową struktury firmowej, która powinna być przemyślana w odpowiedni sposób. Zrozumiałem, że często popełniałem błąd w zrozumieniu tej kwestii. Po warsztatach podjąłem powtórna próbę analizy struktury naszej firmy i znalazłem wzajemnie blokujące się działy, które wydawało nam się, że współpracują dobrze. Tego nie zauważaliśmy. Teraz mamy inna perspektywę obserwacji tych zjawisk. Jeżeli dla właściciela firmy ważne jest, aby rozwijać swój biznes, warsztaty są miejscem gdzie można zobaczyć zupełnie inne podejście do zagadnienia funkcjonowania organizacji. Warto poświęcić całe trzy dni na uczestnictwo, powiem więcej, że uważam to za początek dalszego pogłębiana tego tematu. Instytut Adizesa naprawdę posada wiedzę i potrafi ją przedstawić. Jedyne co jest potrzebne, to zaprzestać na ten czas oceniać metodykę i wysłuchać do końca całą koncepcję. Okazuje się, że po zobaczeniu całości odsłania się nam zupełnie inne patrzenie na to, co wydawałoby się oczywistymi sprawami związanymi z organizacją. Serdecznie polecam.” Właściciel firmy rodzinnej, zatrudniającej ponad 150 pracowników, jeden z wiodących polskich producentów maszyn cięcia materiałów.

„Byłem niestety tylko 1 dzień i nie żałuję czasu spędzonego na warsztatach – były w dużym zakresie inspirujące. Zauważyłem, że stosowany w naszej organizacji od wielu lat styl zarządzania, wymaga zdecydowanie zmiany z nakazowego/zadaniowego na bardziej „ludzki”. Gorąco polecam.” Właściciel firmy rodzinnej zatrudniającej ponad 250 osób, jeden z wiodących producentów złączek i końcówek kablowych.

„To jeden z najlepszych warsztatów, w jakich miałem przyjemność uczestniczyć. Myślę, że mentalność naszych pracowników nie jest zbyt otwarta na tę Metodologię. Każdy dba jedynie o swój „stołek” i nikt nie chce się wychylać. Naszym [menedżerów – przyp. red.] bardzo trudnym zadaniem jest otwieranie tych ludzi. Moim zdaniem ćwiczenia na warsztatach były bardzo dobre i potrzebujemy Waszej pomocy. Metodologia porusza bardzo wiele aspektów zarządzania.”

Współwłaściciel jednej z wiodących firm w branży meblarskiej

„Było warto, poznałem Metodologię Adizesa, która pomoże mi w zarządzaniu moją firmą. […] Szczególnym odkryciem były informacje na temat struktury firmy – częstych błędów oraz rozwiązań. Polecam te warsztaty innym włascicielom firm, ponieważ Metodologia Adizesa ma bardzo kompleksowe podejście do zarządzania.”

Jacek Stolarski, Wiceprezes Samasz Sp. z.o.o.

Opinie o Adizes Institute – od klientów na całym świecie

Dziesiątki organizacji, które odniosły sukces dzięki Metodologii Adizesa dzielą się swoją opinią

Adizes Institute 
Biuro w Polsce

Marcin Dembowski
Dyrektor Biura w Polsce
Telefon: 0048 795 132 895
E-mail: marcin@adizes.com

Dr. Ichak Kalderon Adizes jest założycielem i prezesem Adizes Institute. Dzięki swojemu oddaniu i wieloletniemu doświadczeniu, zyskał uznanie praktyków zarządzania oraz środowisk akademickich.