Skuteczność i Sukces – warsztaty dla kobiet biznesu

Interaktywne warsztaty dla właścicielek, sukcesorek, dyrektorek i menedżerek firm, 14-17.11.2018 w Pałacu Mortęgi
Adizes pomógł nam generować lepsze pomysły i dzięki niemu stworzyliśmy klimat, w którym możemy je lepiej wprowadzać. Tom Monaghan, Założyciel i wcześniejszy Prezes

Domino's Pizza, USA

Warsztaty

Każdego roku wiele zdolnych i ambitnych menedżerek mierzy się z trudnymi wyzwaniami menedżerskimi – jak być skuteczną i wydajną jednocześnie? Jak zarządzać, aby zachować kontrolę bez utraty elastyczności, niezbędnej dla życia organizacji?

Z myślą o kobietach, które podejmują takie wyzwania, Adizes Institute i BusinessWoman&Life Magazine zapraszają na interaktywne warsztaty “Skuteczność i Sukces”. Warsztaty odbędą się w dniach 14-17.11 w malowniczo położonym Pałacu Mortęgi – w miejscu gwarantującym wyjątkowo przyjazną i gustowną atmosferę.

To wyjątkowe wydarzenie jest dedykowane kobietom biznesu, właścicielkom firm oraz sukcesorkom, które pragną dowiedzieć się więcej na temat praktycznych aspektów wdrażania zmian w organizacjach: rozwiązaniach, etapach, ich właściwej kolejności, podstawowych zasadach. Bardzo dużo uwagi będzie poświęcone kwestiom misji, strategii, struktury organizacji oraz systemów kontroli i odpowiedzialności, wspierających osiąganie zaplanowanych wyników firmy – wszystko w oparciu o fazy Metodologii Adizesa.

Zależy nam na przekazaniu praktycznej wiedzy, dlatego uwzględniliśmy czas na indywidualne konsultacje dla każdej z uczestniczek.

Warsztaty polecamy w szczególności osobom, które zmagają się z: · decyzjami, które nie są wprowadzane · zespołami, które wyglądają, jakby były odizolowane od siebie i nie współpracują · często występującymi kryzysami · spotkaniami, które są nieskuteczne i chaotyczne · konfliktem starego pokolenia z nowym · zbyt dużym zaangażowaniem Założyciela w codziennym zarządzaniu · brakiem możliwości delegowania bez utraty kontroli · utratą podstawowych wartości i kultury wraz z rozszerzaniem się organizacji · nieodpowiednim planowaniem sukcesji · grupą liderów, która nie jest dopasowana · postępującą konkurencją · niedopasowanymi systemami i procesami

Metodologia Adizesa pozwalająca na utrzymanie przyśpieszonego wzrostu jest główną przyczyną naszego sukcesu. Podczas dziesięciu lat pracy z Adizesem nasza firma urosła z $250 mln. do $3.5 mld.

Ricardo B. Salinas, Prezes i Dyrektor Generalny

Grupo Salinas, Meksyk

Plan warsztatów

Dzień Pierwszy (Rozpoczęcie o 17:00)  – Aby warsztaty były zrozumiałe i przebiegały w przyjemnej atmosferze, pierwszy wieczór spędzimy na wspólnej integracji. Ponadto, za niezbędne uważamy zapoznanie uczestników z podstawowymi założeniami i pojęciami w Metodologii. Stanowi to nieodzowny wstęp do warsztatów, który pozwoli na efektywny przekaz i odpowiedni odbiór wiedzy, którą będziemy się dzielić. Część „oficjalną” zakończymy kolacją.

Dzień Drugi

8:30-13:15 Sesja poranna – Blok I Uwzględnione 2 przerwy kawowe

Dzień Trzeci

8:30-13:15 Sesja poranna – Blok III Uwzględnione 2 przerwy kawowe

Dzień Czwarty

8:00-13:15 Blok V
Uwzględniona przerwa kawowa

Zmiana i jej wpływ na organizacje w obecnych czasach.

Ćwiczenie zespołowe – Synergetyczna Diagnoza. Praktyczny trening w grupie.
Jak jednoczymy ludzi dla wspólnego celu?

Jak wspierać przejście z zarządzania przez przedsiębiorcę do profesjonalnego zarządzania?

Kultura korporacji – dlaczego jest tak ważna?

Dlaczego potrzebujemy planu na przyszłość?
Jak utrzymać Wartości w Twojej firmie?

Jak zapewniamy przejrzystość, odpowiedzialność i odpowiedzialne zachowanie?

Podstawy tego, co sprawia, że firma odnosi sukces w dzisiejszych czasach i działa w nieskończoność.

Dlaczego standardowe misje nie działają?

Jak monitorować efektywność na wszystkich poziomach organizacji?

Dlaczego menedżerowie, którzy mają rozwiązywać problemy, często stwarzają je sobie i swoim kolegom?

Ćwiczenie w zespole – ekspresowy przypadek – tworzenie misji

Motywacja i nagrody na różnych etapach Cyklu Życia

Czy przeciętni ludzie mogą osiągać ponadprzeciętne wyniki?

Jak zapewnić wdrożenie zaakceptowanej strategii? Uwolnienie Założyciela od spraw codziennego Zarządzania

13:15 – 14:00 Przerwa obiadowa

13:15 – 14:00 Przerwa obiadowa

13:15 – 14:00 Przerwa obiadowa

14:00 – 17:45 Sesja popołudniowa –
Blok II
Uwzględniona przerwa kawowa

14:00 – 17:45 Sesja popołudniowa – Blok IV
Uwzględniona przerwa kawowa

14:00 – 16:45 Indywidualne konsultacje

Jak wzmacniamy wprowadzanie decyzji?

Cykl Życia Organizacji: Które problemy rozwiązywać, a które nie? Czy zmienić styl przywództwa?

Ćwiczenia zespołowe – Jak zrestrukturyzować firmę do osiągania nowych celów Każda misja wymaga stworzenia nowej i adekwatnej struktury.

Pułapki przedwczesnego starzenia się

Jak z powodzeniem oddzielić rolę właściciela od tej, którą ma zawodowy menedżer, przy jednoczesnym zachowaniu przywództwa?

Sekwencja zmian. Gdzie teraz jesteśmy?

17:45 – 18:00 Podsumowanie

18:15-19:45 Indywidualne konsultacje
(zależne od potrzeb uczestników)

Co jest ważniejsze – struktura czy strategia?

Jak umieszczamy ludzi na właściwych ścieżkach?

Co zrobić, jeżeli nie ma „idealnego” następcy?

17:45 – 18:00 Podsumowanie

18:15-19:45 Indywidualne konsultacje
(zależne od potrzeb uczestników)

O Adizes Institute

The Adizes® Institute to organizacja doradcza złożona z Certyfikowanych Organizational Symbergists™ (doradcy-terapeuci) Adizesa, którzy dostarczają szeroki zakres programów opartych na Metodologii Adizesa. Wspomniani profesjonaliści mają wcześniejsze, znaczące doświadczenie na stanowiskach kierowniczych wyższego szczebla i wszyscy ukończyli rygorystyczne, kilkuletnie szkolenie oraz program certyfikujący. Adizes Institute współpracuje z klientami z całego świata, począwszy od Global 100 (100 największych przedsiębiorstw na świecie), poprzez firmy średniej wielkości, startups, kończąc na rządach. Adizes posiada swoje biura w obu Amerykach, Europie i Azji: • Argentyna • Australia • Azerbejdżan • Białoruś • Bośnia i Hercegowina • Brazylia • Kanada • Chorwacja • Gruzja • Indie • Izrael • Kazachstan • Litwa • Łotwa • Mołdawia • Meksyk • Polska • Rosja • Serbia • Słowenia • Tajlandia • Turcja • USA • Ukraina Metodologia Adizesa jest uniwersalną, holistyczną teorią i praktyką, która dostarcza wszechstronne, ujednolicone podejście do zarządzania zmianą i uzyskiwania trwałego sukcesu. Od ponad 40 lat Metodologia Adizesa jest poddawana próbie i sprawdza się w 52 krajach na całym świecie. Konsekwentnie wykazuje się efektywnością przy stosowaniu wobec jednostek, rodzin i grup każdego rozmiaru i typu – włączając w to korporacje oraz organizacje not for profit, agencje rządowe oraz społeczeństwa jako całość. Zachęcamy do obejrzenia krótkich filmów nt. Naszej Metodologii oraz podejścia dr. Adizesa!

Dlaczego nie zaczynamy od strategii? https://youtu.be/S7pmj4xBjEs

CEO Forum – opinie uczestników https://vimeo.com/207094831

W czym pomoże Ci Metodologia Adizesa? https://vimeo.com/206842333

Więcej informacji na stronach: http://adizesinstitute.pl/ www.adizes.com

Mówcy

Marcin Dembowski od 7 lat praktykuje metodologię Adizesa – jako konsultant Adizes Institute jest odpowiedzialnym za promocję i rozwój tej metodologii w Polsce. Od ponad 11 jest związany z branżą wydawniczą, pracując dla takich wydawnictw akademickich jak Emerald Group Publishing czy Oxford University Press. W trakcie swojej pracy był zaangażowany w różnego rodzaju projekty, mające na celu promocję pracowników naukowych Europy Środkowo-Wschodniej, współpracując m.in. z takimi organizacjami jak CEEMAN, BMDA czy RABO. Marcin jest absolwentem MBA w London Metropolitan University oraz Corporate Communication w Rotterdam School of Management. Aktualnie jest uczestnikiem studiów doktoranckich w Adizes Graduate School oraz studiów doktoranckich (PhD in Management) w Akademii Leona Koźmińskiego.
Adizes jest bezcennym zasobem i wnikliwym doradcą w moich staraniach na rzecz przywrócenia przedsiębiorczej żywotności dojrzałym firmom na całym świecie. Steven Miller

Poprzedni Prezes i CEO, Shell Oil Company, USA

Zvezdan Horvat ma ponad dwadzieścia lat doświadczenia w wykorzystywaniu Metodologii Adizes’a w różnych organizacjach na całym świecie (USA, Wielkia Brytania, Chiny, Rosja, Ukraina, Kazachstan, Białoruś, Słowenia, Polska, Węgry, El Salvador, Litwa, Łotwa, Mołdawia, Rumunia, Turcja, Cypr oraz w innych krajach Europy południowo-wschodniej). W 2004 oraz 2008 roku otrzymał prestiżową nagrodę „Wspólnika Roku” przyznawaną przez Instytut Adizesa. Jego praca doktorancka była poświęcona rozwojowi modelu określania etapu cyklu życia organizacji. Opublikował ponad siedemdziesiąt artykułów na temat zarządzania zmianą i często werbowany do tego, aby podzielił się swoim cennym doświadczeniem. Jest wprawnym mówcą i prowadził wykłady dotyczące Metodologii Adizes’a przed tysięcznym audytorium; zalicza te wydarzenia do swoich największych osiągnięć. W 2009 roku był głównym mówcą na Oxford Summit of Leaders on Crisis and Corporate Responsibility. Jego doświadczenie związane z Metodologią Adizes’a jest szczególnie związane z projektowaniem struktury organizacyjnej oraz tworzeniem systemów odpowiedzialności i monitorowania zysków. Obecnie odpowiada on również za profesjonalny rozwój konsultantów Adizesa we Wschodniej Europie, krajach basenu Morza Bałtyckiego i Śródziemnego. Wiele spośród jego klientów to małe i średnie firmy.

Data i miejsce

14-17.11.2018 w Pałacu Mortęgi

Cena uczestnictwa

Opcja I:  750 EUR za osobę, w cenę wliczone jest uczestnictwo w warsztatach, przerwy kawowe i obiady.

Opcja II: 1 000 EUR za osobę, w cenę wliczone jest uczestnictwo w warsztatach, przerwy kawowe, obiady oraz 3 noclegi ze śniadaniem w przepięknym Pałacu Mortęgi.

Rejestracja

Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z Dyrektorem Biura – Marcinem Dembowskim.
Tel: 795-132-895 E-mail: marcin@adizes.com

Co Adizes może zrobić dla Organizacji

Można wymienić dziesiątki renomowanych organizacji doradczych, które kładą nacisk na poszczególne elementy zarządzania. Łatwo zatem założyć, że Adizes Institute jest kolejną taką organizacją, wyspecjalizowaną w danej dziedzinie. Nic bardziej mylnego! Adizes Institute to jedyna organizacja konsultingowa, której podejście do zarządzania można nazwać rzeczywiście holistycznym. Adizes wychodzi z założenia, że organizacja, jak każda jednostka, będzie przejawiać przewidywalne i powtarzalne schematy zachowań wraz z tym jak wzrasta i starzeje się. Każdy nowy etap w rozwoju organizacji przyniesie wyjątkowe wyzwania, jednak to czy zostają podjęte niezbędne działania, decyduje o końcowym sukcesie lub porażce danej organizacji. Zrozumienie tych etapów oraz prawidłowa sekwencja rozwiązywania problemów pozwoli Twojej organizacji m.in. na:

 • Przejście z zarządzania przez właściciela do zarządzania przez profesjonalny zespół
 • Rozwój i usprawnienie zarządzania średnich oraz dużych firm rodzinnych
 • Przełamywanie zastojowych schematów wzrostu i generowanie trwałych wyników finansowych
 • Użycie kultury korporacyjnej do osiągnięcia przewagi konkurencyjnej
 • Przyciąganie i zatrzymanie wybitnych talentów
 • Rozwiązywanie dolegliwych konfliktów wewnętrznych oraz politycznych rozgrywek
 • Odmłodzenie organizacji, które straciły swoją przedsiębiorczą żywotność

Ostatecznym celem Metodologii Adizes Institute jest zmiana kultury organizacyjnej z mechanistycznej na organiczną – jest to jedna z największych zalet naszej Metodologii. Zmiana kultury to całościowa przemiana myślenia, procesów i postrzegania rzeczywistości zarówno wewnątrz organizacji, jak i na zewnątrz. Taka przemiana ma tak kolosalny i wielowymiarowy wpływ na Twoją organizację, że nie sposób wymienić wszystkich korzyści, które z niej płyną. Przede wszystkim, Twoja firma dużo sprawniej i dostosuje się do zmian w środowisku zewnętrznym – przy odpowiednio stworzonej Strukturze oraz Misji Organizacji, Twoi pracownicy odpowiedzą na nią znacznie szybciej, zużywając możliwie najmniej zasobów. Organiczna kultura organizacyjna pozwoli menedżerom oraz liniowym pracownikom na utrzymanie autentycznego zaangażowania i postrzegania firmy jako dobra wspólnego, o które należy się troszczyć. Analogiczna sytuacja ma miejsce, gdy zmiana wystąpi wewnątrz organizacji – dzięki przemianie kulturowej pracownicy wspólnie poszukają rozwiązania problemu, nawet gdy nie będzie dotyczył ich bezpośrednio. To wszystko jest możliwe dzięki temu, że już od pierwszego kontaktu z firmą Adizes Institute odrzuca szukanie winnych (tzw. Polowanie na czarownice), na rzecz tworzenia atmosfery Wzajemnego Zaufania i Szacunku. Z dumą oznajmiamy, że ten cel wciąż udaje nam się osiągać! Jeszcze bardziej wymowne są udokumentowane przypadki finansowego wzrostu firm naszych klientów – przedsiębiorstwa w ciągu kilku lat wzrosły nawet kilkukrotnie. Adizes Institute pomoże Twojej firmie osiągnąć swoją szczytową wydajność (Etap Rozkwitu) bez żadnego ograniczenia własności właściciela. Metodologia Adizesa pomaga również w wyjściu z Pułapki Założyciela/Pułapki Rodziny, co jest szczególnie istotne dla właścicieli/menedżerów w firmach rodzinnych.

Podstawą dla Metodologii Adizesa jest koncepcja, że organizacje, jak każdy żywy byt, mają naturalny cykl życia. Przez określenie, gdzie na tym cyklu znajduje się dana organizacja, jesteśmy w stanie przewidzieć problemy jakie napotka.

Dr. Ichak Adizes jest międzynarodowym, renomowanym ekspertem zarządzania organizacyjną zmianą. Jest założycielem Adizes Institute Worldwide oraz twórcą metodologii, która nosi jego imię. Dr. Adizes ukończył MBA i doktorat na Uniwersytecie Columbia, posiada również 20 honorowych tytułów doktora z innych uniwersytetów w dziesięciu krajach.Jest członkiem wydziału na UCLA, w którym posiada stały etat wykładowcy, profesorem wizytującym w Stanford, jest też posiadaczem wielu innych wyróżnień akademickich. Leadership Excellence Journal nazwał go jednym z najlepszych 30 liderów w Stanach Zjednoczonych, a Executive Excellence Journal umieścił go na swojej liście 30 najlepszych konsultantów w Ameryce. Przez ponad cztery dekady, podczas których rozwinął swoją Metodologię, dr. Adizes fachowo doradzał zarówno premierom i urzędnikom rządowym, jak i kadrze zarządzającej najwyższego szczebla w sektorze publicznym i prywatnym. Pracował z setkami firm, zaczynając od startupów, kończąc na przedsiębiorstwach należących do Fortune 100. Dr. Adizes jest autorem 20 książek, które zostały opublikowane w 26 językach. Jest mówcą budzącym ogromne zainteresowanie, który wykłada w czterech językach i wystąpił przed ponad 100,000 kierownikami w ponad 50 krajach. W rankingu Holmes Report dr. Ichaak Adizes – założyciel Adizes Institute – został uznany za jednego z najlepiej komunikujących się liderów roku 2017. Takie wyróżnienie otrzymali również m.in. Steve John (McKinsey), Keith Weed (Unilever) i Johnathan Ive (Apple).

Partnerzy

BUSINESS WOMAN & LIFE
http://businesswomanlife.pl

Magazyn „Businesswoman & life” z sukcesem ukazuje się od 8 lat na polskim rynku wydawniczym. Redakcja czasopisma jest organizatorem ogólnopolskich eventów dla kobiet biznesu: Polish Businesswomen Congress, Polish Businesswomen Awards oraz gal charytatywnych na rzecz Fundacji ” Akogo?”, Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce, Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii im. Profesora Zbigniewa Religi.

Magazyn „Businesswoman & life” jest przewodnikiem kobiet w świecie biznesu. To zaufane źródło informacji, trendów, opinii i wydarzeń. Pomaga kobietom, takim jak Ty w realizowaniu pasji, w zdobywaniu niezależności finansowej oraz w spełnianiu własnych marzeń.

Businesswoman & life to coś więcej niż magazyn. To społeczność kobiet przedsiębiorczych, które nawzajem się inspirują, motywują, pomagają w rozwiązywaniu problemów. Naszym celem jest służenie jako społecznościowy magazyn, łączący przedsiębiorcze kobiety z całej Polski. Zgodnie z Kim Kiyosaki, autorką książki „Bogata Kobieta” wierzymy, że świat będzie lepszy, jeżeli będzie w nim coraz więcej bogatych kobiet.

Czytelniczki magazynu Businesswoman & Life to kobiety biznesu, właścicielki firm, kobiety zasiadające na wysokich stanowiskach w korporacjach.

 

FUNDACJA FIRMY RODZINNE
https://ffr.pl/pl/

Organizacja społeczna, która bezinteresownie wspiera firmy rodzinne, tworząc przestrzeń dla wzajemnej wymiany doświadczeń i integracji środowiska Firm Rodzinnych.

Co robi? Co tworzy?

 •  Buduje Markę Parasolową Drzewko dla Firm Rodzinnych www.drzewko.org – dołącz do ponad 770 firm budujących sieć relacji i aktywnie komunikujących swoją   rodzinność.
 •  Organizuje Spotkania Mentoringowe w firmach rodzinnych.
 •  Tworzy i realizuje warsztaty i spotkania edukacyjne dla przedsiębiorców.
 •  Prowadzi projekt Early Warning Europe w Polsce, w którym odpowiada za przygotowanie i koordynację pracy Mentorów – dyskretna pomoc dla przedsiębiorców w    kłopotach.
 •   Upowszechnia, kulturę pracy przyjazną zdrowiu i działaniom profilaktycznym – projekt Zdrowa Firma Rodzinna.
 •   Tworzy Raporty: Polacy o Firmach Rodzinnych oraz Kompetencje Przyszłości w Firmach Rodzinnych

 

PAŁAC MORTĘGI – STYLOWY HOTEL Z HISTORIĄ W TLE
http://palacmortegi.pl/pl

Warmia i Mazury to malowniczy region położony w północno-wschodniej Polsce. W zachodniej części tej zachwycającej krainy, słynącej z urokliwych zakątków i pięknej przyrody, położony jest Pałac Mortęgi. Tu, w otoczeniu natury, na rozległym terenie mieści się kompleks budynków, w tym XIX-wieczny pałac i liczne zabudowania folwarczne z XIV wieku, a także mini zoo, stajnie z krytą ujeżdżalnią oraz park w stylu angielskim z końca XIX wieku. Całość tworzy niezwykłą enklawę, gdzie historia prowadzi nieprzerwany dialog z nowoczesnością. Pałac Mortęgi to także wyjątkowy hotel, który oferuje łącznie 50 pokoi i apartamentów. Goście korzystający z noclegu w pałacu będą odpoczywać we wnętrzach nawiązujących do stylu szlacheckich komnat. Pokoje zlokalizowane w dworku i oficynie są urządzone bardziej nowocześnie, ale również ze smakiem i dbałością o szczegół. Poza komfortowym noclegiem, umożliwiamy odpoczynek i regenerację w pałacowym Santal SPA, oferującym bogaty wybór zabiegów na ciało i twarzoraz różnego typu masaże – od odprężających po upiększające

Od 2013 r. posiadłość należy do Aliny i Jana Szynaka, którzy za honorowy cel postawili sobie odtworzenie wielowiekowej historii zabytkowego Pałacu oraz należących do niego budynków. Dzięki staraniom Państwa Szynaka Pałac jak i cały teren znowu nabrały dawnej świetności. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia – Tu ożywa historia!